Kőbe vésette választási ígéreteit a brit Munkáspárt vezetője
Ed Miliband, a brit Munkáspárt vezetője egy vasárnapi kampányeseményen mutatta be a választóknak a közel két és fél méter magas "írást".
Ed Miliband, a brit Munkáspárt vezetője egy vasárnapi kampányeseményen mutatta be a választóknak a közel két és fél méter magas "írást".
Több mint ötezer brit kis- és középvállalat vezetői nyílt levélben álltak ki hétfőn a jelenlegi konzervatív-liberális brit kormánykoalíció gazdaságpolitikája mellett, kockázatosnak nevezve az esetleges kormányváltást a május 7-i parlamenti választások után.
A brit Munkáspárt tervei szerint az Európai Unió más országaiból érkező orvosoknak a jövőben megfelelő angol nyelvtudásról kell majd számot adniuk, mielőtt közvetlen betegellátási munkaköröket tölthetnének be a brit állami egészségügyi szolgálatban (NHS).
Egyértelműen kizárta a koalíciós kormányzás lehetőségét a skót nacionalistákkal a legnagyobb brit ellenzéki erő, a Munkáspárt vezetője.
Juncker mandátumának lejártáig, vagyis 2019 végéig nincs esélye uniós szerződésmódosítási tervek napirendre kerülésének – írja a The Times.
A Nagy-Britanniában működő legnagyobb hazai és nemzetközi vállalatok első számú vezetői nyílt levélben álltak ki szerdán a jelenlegi konzervatív-liberális brit kormánykoalíció gazdaságpolitikája mellett.
A pénteki részleges - egyelőre főleg angliai - adatok alapján jelentősen előretört a baloldal az előző nap megtartott nagy-britanniai helyhatósági választásokon a kormányzó konzervatív-liberális koalíció pártjainak rovására.
A BBC közlése szerint megkaphatják a szavazati jogot az elítéltek Nagy-Britanniában, miután az Emberi Jogok Európai Bírósága már öt évvel ezelőtt jogtalannak minősítette a jelenlegi tilalmat.
Nem szűkölködnek David Cameron brit kormányfő kabinetjének tagjai: a konzervatív-liberális koalícióban helyet foglaló 23 politikusból 18 rendelkezik milliós vagyonnal.
Szerdán tartja hivatalos alakuló ülését az új brit parlament: a május 6-án megválasztott alsóházi képviselők ma teszik le esküjüket.
A brit parlamenti választások eredményeként konzervatív-liberális kormány fogja vezetni a szigetországot, éspedig kitöltve az ötéves mandátumot. Az alsóházi erőviszonyokat tekintve történelmi léptékű átrendeződésről beszélhetünk. A Munkáspárt veresége nemcsak a közel másfél évtizedes baloldali éra végét jelenti az Egyesült Királyságban, hanem a Labour útkeresésének kudarcát is.
David Cameron, akit Gordon Brown eddigi kormányfő lemondása után II. Erzsébet kedd este kért fel kormányalakításra Nagy-Britanniában, koalíciós kormányt alakított a liberálisokkal, miután azok szerda hajnalban elfogadták a koalíciós megállapodás tervezetét. Az új kormányfő első teljes munkanapján kinevezte a belső kabinet kulcstárcáinak vezetőit.
Gordon Brown lemondása után David Cameron, a brit Konzervatív Párt vezetője lett Nagy-Britannia új miniszterelnöke, aki koalíciós kormányt alakít a szigetországban.
Befejezettnek tekinti koalíciós tárgyalásait a Liberális Demokrata Párttal a Gordon Brown vezette brit Munkáspárt, így öt nappal a választások után egyre valószínűbb, hogy egy konzervatív-liberális kormánykoalíció létrehozásáról folyhatnak tovább a tárgyalások Nagy-Britanniában - közölte a BBC.
A britek csaknem háromnegyede fontolgatja a kivándorlást hazájából, a legtöbben Ausztráliába települnének át - derült ki egy felmérésből.
Drámai fordulatokat vett kedd hajnalra az ötödik napjába lépő brit kormányalakítási folyamat: a két legnagyobb politikai erő, a Munkáspárt - amelynek vezetője, Gordon Brown bejelentette távozási szándékát - és a Konzervatív Párt egymásra ráígérve igyekezett megnyerni koalíciós partnernek a harmadik legnagyobb alsóházi frakciót adó Liberális Demokratákat, akik immár mindkét lehetséges partnerrel párhuzamos kormányalakítási tárgyalásokba kezdtek.
A két párt vezető politikusainak derűlátó, ám részletek nélküli nyilatkozataival folytatódott hétfőn Londonban a brit Konzervatív Párt és a Liberális Demokraták egyeztető tárgyalássorozata a kormányzati együttműködés lehetőségéről.
Megkezdődtek az előzetes tárgyalások a brit Konzervatív Párt és a Liberális Demokraták között a kormányalakítás lehetőségeiről.
"Az elmúlt egy hónapban többször lehetett hallani a "change" szót a három legnagyobb brit párt vezetőjétől, mint a kéregetők között az aluljáróban" - olvasható az Élőben Londonból blogon.
Egyik párt sem szerzett abszolút többséget a nagy-britanniai parlamenti választásokon, hasonló helyzetre csaknem négy évtizede nem volt példa. Kormányalakításra a legtöbb mandátumot megszerző toryk vezetőjén, David Cameronon kívül elvileg a Munkáspárt hivatalban lévő kormányfőjének, Gordon Brownnak is van lehetősége. Elkezdődtek a várható kormánykoalícióval kapcsolatos egyezkedések.